chwiejW roku szkolnym 2021/2022 w klasie 2a i 2b realizowana była innowacja pedagogiczna Read along and shine on with Julia Donaldson! - nauka języka angielskiego poprzez czytanie książeczek anglojęzycznych autorstwa Julii Donaldson.

Nadrzędnym celem wdrożonych działań było zwiększenie motywacji uczniów do nauki języka angielskiego oraz poszerzenie zakresu znajomości słownictwa. Zajęcia odbywały się w ramach zajęć obowiązkowych, zostały wplecione w realizację podstawy programowej.

Zgodnie z założeniem innowacji uczniowie zostali wprowadzeni w świat książek angielskojęzycznych. Podczas zajęć czytane były lektury, których bohaterami były głównie zwierzęta. Wspólne czytanie wzmocnione było szeregiem aktywności przed, w trakcie oraz po przeczytaniu książeczki przez nauczyciela.

Na zakończenie projektu uczniowie wspólnie wykonali plakat przedstawiający wszystkie przeczytane lektury oraz entuzjastycznie wyrazili chęć kontynuowania podobnych działań w przyszłym roku szkolnym.

Irena Chwiej

chwiej