recykling15 maja 2023r. dobiegła końca kolejna edycja konkursu, w której uczestniczyło 13 szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Myślenice, w tym nasza szkoła.

W ciągu całego roku szkolnego zbieraliśmy odpady w sześciu kategoriach, które odbierane były przez organizatora konkursu czyli Zakład Utylizacji Odpadów w Myślenicach. Opakowań PET zebraliśmy 530kg, zakrętek 450kg, makulatury 4331kg, elektro - śmieci 110kg, baterii 500kg. Na ostateczny wynik konkursu składa się suma punktów wynikająca z pomnożenia ilości odpadów wyrażonej w kilogramach i właściwego przelicznika dla określonego odpadu, podzielona przez liczbę uczniów w danej szkole. Nasza szkoła zgromadziła 165720 punktów, co w przeliczeniu na jednego ucznia dało wynik 487,4 i pozwoliło nam na zdobycie szóstego miejsca w tym konkursie. Zebrane dzięki akcji „grosiki” w kwocie 1658 złotych, zostały przelane na konto szkoły, na cele edukacyjne.

Wszystkie klasy wzięły udział w akcji, a najliczniej zaangażowały się w selektywną zbiórkę surowców klasy: 4a, 2a, 6a, 8b.

Bardzo serdecznie dziękuję najaktywniejszym uczniom: Jakubowi Wansławowicz 2b, Oliwii Gładysz 8a, Patrykowi Nowotyńskiemu 5b oraz wszystkim pozostałym uczniom i ich rodzicom, którzy wzięli czynny udział w tegorocznej akcji.

Krystyna Oliwa