recyklingOd 1 października wznowiona została akcja związana z selektywną zbiórką odpadów wtórnych. Akcja będzie prowadzona od 1 października 2021r. do 15 maja 2023 r.

Selektywnej zbiórce odpadów podlegają:

• Plastikowe butelki PET po napojach,
  • Zakrętki plastikowe,
  • Makulatura,
  • Puszki aluminiowe,
  • Baterie,
  • Drobny sprzęt elektryczny i elektroniczny ( z wyłączeniem żarówek i fragmentów urządzeń)

Przygotowanie opakowań:

• Butelki PET - puste, bez pozostałości płynów, pogniecione
  • Zakrętki plastikowe z butelek - czyste
  • Makulatura – sucha, spakowana w paczki związane sznurkiem,
  • Puszki aluminiowe po napojach – opróżnione, pogniecione
  • Drobny sprzęt elektryczny i elektroniczny – kompletny

Posegregowane, spakowane, zważone i podpisane odpady składujemy w kantorku (koło stojaków na rowery) i informujemy o tym Panią woźną lub Pana konserwatora. Informacje (pisemną): imię, nazwisko, klasa, rodzaj surowca i jego waga oraz data - uczniowie klas 1 – 3 przekazują wychowawcy klasy, a uczniowie klas 4 -8 osobie wyznaczonej przez wychowawcę.

Zestawienia klasowe półroczne i roczne przekazujemy do pani Krystyny Oliwy. Uczniowie za udział w akcji co miesiąc otrzymają pochwały, a na jej zakończenie jak co roku przewidywane są nagrody indywidualne i słodycze dla najlepszej klasy.

Regulamin akcji dostępny jest pod tym linkiem.

Krystyna Oliwa