bibliotekaDrodzy czytelnicy naszej biblioteki!

W najbliższym czasie biblioteka szkolna nie będzie dla Was dostępna. Mamy szczerą  nadzieję, że ten trudny czas szybko minie i znów będziemy mogli się cieszyć naszym wspólnym przebywaniem w otoczeniu książek papierowych. Niebawem tak się stanie!

Niestety na razie wszystkie biblioteki w Polsce są zamknięte dla czytelników.

Umówmy się Kochani, że te książki odpoczywają, po to, by za jakiś czas móc Wam dostarczyć nowych wrażeń i doświadczeń.

Zachęcam Was gorąco, byście w czasie wolnym od lekcji poczytali troszeczkę więcej niż zwykle. Macie teraz dużo czasu, a z książką nie będziecie się nudzić.

 

Jeśli nie macie w domu  książek papierowych, możecie skorzystać z lektur zamieszczonych w Internecie. Znajdziecie je pod adresami:

https://lektury.gov.pl/

https://wolnelektury.pl/

Pożytecznej rozrywki dostarczą Wam też quizy:  https://www.quizme.pl/lektury

Warto też korzystać z platformy www.epodreczniki.pl Są tam umieszczone różnorodne materiały edukacyjne, z którymi  nauka stanie się łatwa i  przyjemna.

Ciekawą ofertę ma dla nas również Miejska Biblioteka Publiczna w Myślenicach. Zachęcam do  korzystania z jej strony internetowej - www.biblioteka.myslenice.pl

Biblioteka dysponuje dostępem do książek przez Internet na serwisie IBUK LIBRA. Osoby, które chcą skorzystać z takiej możliwości proszone o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Otrzymają kod dostępu do strony: libra.ibuk.pl.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie biblioteki - KLIKNIJ TUTAJ.

Trzymajcie się wszyscy zdrowo i pamiętajcie, że czytanie książek jest niezawodnym sposobem na przekroczenie barier i ograniczeń. Oczywiście w naszej wyobraźni :-)

Anna Pitak

 

Back to top