recytatorski 1W poniedziałek 18 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Myślenicach odbyły się przesłuchania konkursowe. W przeglądzie twórczości naszego patrona, Juliusza Słowackiego, wzięli udział uczniowie klas 4 - 6. Szczególnie liczną reprezentację miała klasa 5b.

Uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani i wszystkie prezentacje sceniczne były niezwykle interesujące. Konkurs z udziałem publiczności przebiegał w bardzo miłej i twórczej atmosferze.

Po wnikliwym wsłuchaniu się w słowa płynące ze sceny, jury postanowiło przyznać nagrody:

I miejsce - Wiktoria Hejmo z klasy 4b, za recytację wiersza „W pamiętniku Zofii Bobrówny”

II miejsce - Karolina Firek, Maria Jędrocha z klasy 5a, za inscenizację fragmentu „Balladyny”

III miejsce - Alicja Mardaus z klasy 8a, za recytację wiersza „Rozłączenie”

Wyróżnienia otrzymali:

• Helena Górka z klasy 4a za interpretację fragmentu „Balladyny”
  • Julia Zając z klasy 5b za prezentację utworu „Niewiadomo co czyli Romantyczność. Epilog do ballad”
  • Oliwier Kaperek za recytację wiersza „Oda do wolności”

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu! :)

Beata Pawlak, Anna Pitak

recytatorski (1)