dziennik elektroniczny  plan lekcji  zastępstwa

PRZEKAŻ NASZEJ SZKOLE 1,5% PODATKU - KLIKNIJ TUTAJ.

REKRUTACJA 2024/2025 - KLIKNIJ TUTAJ.

KONKURSY Z OKAZJI 150-LECIA SZKOŁY - KLIKNIJ TUTAJ.

DNI WOLNE W 2 PÓŁROCZU - KLIKNIJ TUTAJ.

Materiały (PLIK PDF):

KLASA 7A:

LEKCJA 22.06 -  KLIKNIJ TUTAJ.

LEKCJA 15.06 -  KLIKNIJ TUTAJ.

LEKCJA 8.06 -  KLIKNIJ TUTAJ.

LEKCJA 1.06 -  KLIKNIJ TUTAJ.

LEKCJA 25.05 -  KLIKNIJ TUTAJ.

LEKCJA 18.05 -  KLIKNIJ TUTAJ.

LEKCJA 11.05 -  KLIKNIJ TUTAJ.

LEKCJA 27.04 -  KLIKNIJ TUTAJ.

LEKCJA 20.04 -  KLIKNIJ TUTAJ.

LEKCJA 6.04 -  KLIKNIJ TUTAJ.

LEKCJA 30.03 -  KLIKNIJ TUTAJ.

Karta pracy 30.03 - KLIKNIJ TUTAJ.

Klasa 7B:

LEKCJA 25.06 -  KLIKNIJ TUTAJ.

LEKCJA 4.06 -  KLIKNIJ TUTAJ.

LEKCJA 28.05 -  KLIKNIJ TUTAJ.

LEKCJA 21.05 -  KLIKNIJ TUTAJ.

LEKCJA 14.05 -  KLIKNIJ TUTAJ.

LEKCJA 7.05 -  KLIKNIJ TUTAJ.

LEKCJA 23.04. -  KLIKNIJ TUTAJ.

LEKCJA 16.04. -  KLIKNIJ TUTAJ.

LEKCJA 2.04. -  KLIKNIJ TUTAJ.

Lekcja – 26. 03.

Temat: I zasada dynamiki Newtona. (1)

Temat przeznaczony 2 na lekcje.

Wiadomości teoretyczne:

Przyczyną zmian prędkości ciała względem nieruchomego układu odniesienia jest działanie na to ciało niezrównoważonej siły.

Ciała spoczywające dążą do przebywania w stanie spoczynku, ciała poruszające się – do utrzymania tego ruchu bez zmiany prędkości. Ten opór ciał wobec zmian stanu ruchu nazywa się bezwładnością (inercją). Bezwładność uwidacznia się w układach odniesienia, które przyspieszają, zwalniają lub zmieniają kierunek ruchu względem nieruchomego układu odniesienia.

Masa jest miarą ilości materii w danym przedmiocie. Jest miarą bezwładności – oporu, jaki stawia ten przedmiot, gdy chcemy go poruszyć, zatrzymać lub zmienić w jakiś sposób jego ruch.

Pierwsza zasada dynamiki Newtona głosi, że jeżeli na ciało nie działa żadna siła lub działające siły się równoważą, to ciało pozostaje w spoczynku lub porusza się ruchem jednostajnym prostoliniowym względem nieruchomego układu odniesienia.{ten punkt przepisz do zeszytu}

Instrukcja

Czytamy z podręcznika treść tematu str. 150-155

Oglądamy film LINK

Sporządzamy notatkę do zeszytu: To najważniejsze str. 154 pkt.1 lub pkt. 4 wiadomości teoretyczne.

Rozwiąż kartę pracy zamieszczoną POD TYM LINKIEM i prześlij  na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jeżeli nie masz możliwości technicznych przerysuj do zeszytu kartę pracy i rozwiąż ja w zeszycie. Możesz ją  ewentualnie wydrukować i uzupełnić.

sp1@myslenice.pl