dziennik elektroniczny  plan lekcji  zastępstwa

PRZEKAŻ NASZEJ SZKOLE 1,5% PODATKU - KLIKNIJ TUTAJ.

REKRUTACJA 2024/2025 - KLIKNIJ TUTAJ.

KONKURSY Z OKAZJI 150-LECIA SZKOŁY - KLIKNIJ TUTAJ.

DNI WOLNE W 2 PÓŁROCZU - KLIKNIJ TUTAJ.

Materiały (PLIK PDF):

LEKCJA 22.06 - KLIKNIJ TUTAJ.

LEKCJA 15.06 - KLIKNIJ TUTAJ.

LEKCJA 8.06 - KLIKNIJ TUTAJ.

LEKCJA 1.06  - KLIKNIJ TUTAJ.

LEKCJA 25.05  - KLIKNIJ TUTAJ.

LEKCJA 18.05  - KLIKNIJ TUTAJ.

LEKCJA 11.05  - KLIKNIJ TUTAJ.

LEKCJA 27.04  - KLIKNIJ TUTAJ.

LEKCJA 20.04  - KLIKNIJ TUTAJ.

LEKCJA 6.04  - KLIKNIJ TUTAJ.

LEKCJA 30.03  - KLIKNIJ TUTAJ.

LEKCJA 23 03.

Temat: Podstawowe składniki odżywcze oraz ich wartość odżywcza.

1. Składniki odżywcze możemy podzielić na następujące grupy:

• budulcowe - białka
  • energetyczne – węglowodany i tłuszcze
  • regulujące – witaminy i składniki regulujące

2. Zapotrzebowanie energetyczne jest to taka ilość energii w postaci pokarmu dostarczona do organizmu aby umożliwić jego funkcjonowanie i rozwój.

3. Zapotrzebowanie energetyczne uzależnione jest od:

• wieku
  • płci
  • masy ciała
  • aktywności fizycznej
  • rodzaj wykonywanej pracy – osoby dorosłe

4. Piramida zdrowego odżywiania przedstawia nam w sposób obrazowy jakie produkty powinniśmy spożywać codziennie , jakie należy ograniczyć, a jakie wykluczyć ze swojej diety.

Zadanie

1. Narysuj w zeszycie piramidę zdrowego żywienia . Zaznacz na niej poszczególne produkty spożywcze.

2. Obejrzyj filmy

- składniki odżywcze - KLIKNIJ TUTAJ

- piramida zdrowego żywienia dzieci i młodzieży - KLIKNIJ TUTAJ

Jeżeli masz możliwości techniczne prześlij rysunek piramidy zdrowego żywienia wraz z opisem na e‑dziennik lub na e-maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , w przypadku braku takich możliwości zadanie zostanie ocenione po powrocie do szkoły