dziennik elektroniczny  plan lekcji  zastępstwa

PRZEKAŻ NASZEJ SZKOLE 1,5% PODATKU - KLIKNIJ TUTAJ.

REKRUTACJA 2024/2025 - KLIKNIJ TUTAJ.

KONKURSY Z OKAZJI 150-LECIA SZKOŁY - KLIKNIJ TUTAJ.

DNI WOLNE W 2 PÓŁROCZU - KLIKNIJ TUTAJ.

Materiały (PLIK PDF):

LEKCJA 19.06 - KLIKNIJ TUTAJ.

LEKCJA 29.05 i 5.06 - KLIKNIJ TUTAJ.

LEKCJA 22.05 - KLIKNIJ TUTAJ.

LEKCJA 8.05 oraz 15.05 - KLIKNIJ TUTAJ.

LEKCJA 24.04 - KLIKNIJ TUTAJ.

LEKCJA 17.04 - KLIKNIJ TUTAJ.

LEKCJA 3.04 - KLIKNIJ TUTAJ.

LEKCJA 27.03 - KLIKNIJ TUTAJ.

Drodzy Uczniowie!

Zapraszam Was do przygody z komputerem, tym razem w Waszych domach. :) Jako powtórzenie wiadomości przypomnijmy sobie na początek program graficzny Paint. Jest to rozdział 1 w naszym podręczniku. Zajmiemy się stronami 5-9. Życzę Ci przyjemnej zabawy z programem!

Wszystkie te ćwiczenia są powtórzeniem poznanych funkcji tego programu. Każde ćwiczenie jest opisane w podręczniku, więc myślę, że nie będziecie mieli z nimi problemów. W razie problemów piszcie na dzienniku elektronicznym – chętnie pomogę. Możesz pobrać te strony z podręcznika klikając na ten link.

Zrób folder PAINT (np. na pulpicie) i tam zapisuj wszystkie swoje prace.

Jak to zrobić? Naciśnij Prawy Przycisk Myszy na pulpicie, wybierz Nowy-Folder i nadaj mu nazwę PAINT.

Uruchom program Paint (Start - Akcesoria - Paint, lub w polu wyszukaj wpisz Paint).

Najpierw na stronie 5 przeczytaj i wykonaj PRZYKŁAD 1 – narysuj wielokąt. Pracę zapisz pod nazwą „Wielokąt”.

Jak to zrobić? Kliknij PLIK-Zapisz jako-wpisz nazwę "Wielokąt". Wybierz Pulpit-Folder Paint i naciśnij ZAPISZ.

Następnie ze strony 6 wykonaj ćw. 1 – narysuj przedstawione wielokąty i je pokoloruj. Zapisz plik pod nazwą „Wielokąty”.

Wykonaj przykład 2 ze strony 6 oraz ćw. 2, 3 i 4 ze str. 7. Zapisz każdy plik pod odpowiednią nazwą (np. „Krzywa”, „Liść”…)

Ze strony 8 wykonaj przykład 3 (Lustrzane odbicie) i zapisz pod nazwą „Odbicie”.

Po wykonaniu lustrzanego odbicia wykonaj ćw. 5 – serce z życzeniami dla mamy. Zapisz plik pod nazwą „Serce”.

Wykonaj ćw. 6 ze strony 9 – wykonaj dokładnie taką samą mozaikę. To ćwiczenie przypomina poznane opcje obrotu elementu. Zapisz plik pod nazwą „Mozaika”.

To tyle. Mam nadzieję, że bawiłaś / łeś się bardzo dobrze :)

Oprócz tych zadań możesz dodatkowo wykonać figury i przekształcenia pokazane na filmach. Każde ćwiczenie zapisz pod odpowiednią nazwą.

sp1@myslenice.pl